Využijte podporu pro komunitní aktivity vaší knihovny

Nadace Via podporuje tvůrce a realizátory projektů a aktivit v místních komunitách. Podporu mohou pro své komunitní aktivity využít i knihovny.

Seminář Jak na komunitní projekty

Jaké prvky dělají ze skupiny lidí funkční komunity a jak se na aktivity v místních komunitách dívat pohledem projektového myšlení, hodnocení a jejich dopadu?

V průběhu dvoudenního semináře 5. – 6. 4. 2019 (pátek 10:00 – 18:00, sobota 9:30 – 16:00) budou účastníci rozvíjet konkrétní nápad na základě teoretických vstupů z oblasti projektového myšlení, tvorby stromu příčin a souvislostí a stanovování cílů, způsobů práce s místními zdroji, hodnocení a dopadů.

Účast na semináři je zdarma a je možné podat žádost o cestovní grant. Kapacita je omezená na 20 účastníků, přijímání přihlášek končí 25. února. Odkaz na událost na Facebooku.

Grantový program Živá komunita

Až 100 tisíc korun, expertní konzultace, zřízení dárcovské kampaně a zdvojnásobení výtěžku a propojení s obdobnými projekty po celé ČR můžete získat na projekt, který

• přispívá ke zlepšení mezilidských vztahů v sousedských komunitách, posiluje jejich soběstačnost a zvyšuje kvalitu veřejného prostoru nebo
  • napomáhá zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů a otevřenou věcnou diskusi o tématech veřejného zájmu v konkrétních lokálních kauzách.

Nadace Via nabízí 3 základní typy podpory. Po vyplnění vstupního dotazníku se během konzultací společně domluvíte, jaký způsob podpory je pro váš záměr nejvhodnější.

Je něco, co by vám pomohlo nabídky využít? Napište do komentářů nebo na bartosova@phil.muni.cz